2019 Ev Yemekleri Hazırlayarak Para Kazanmak

13
183
Ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak

Bu işe ev hanımları bayılacak, ev yemekleri yapmak! Hem işinizi sevmek, hem sevdiğiniz işten para kazanmak ister misiniz? Yemek yapmaktan zevk alıyorsanız, yeni yemekler yeni lezzetler keşfetmek hoşunuza gidiyorsa, mutfaktan hiç çıkmak istemiyorsanız 2019 ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak sizin için mükemmel bir iş fırsatına dönüşebilir.

Çevrenizi dikkatle takip eden bir kişiyseniz hemen hemen her caddede ev yemekleri satan dükkanların, cafelerin olduğunu görmüşsünüzdür. Bunun sebebi modernleşen toplum hayatımızda ev hanımlarının iş hayatına girdikten sonra birde evde ev işleriyle uğraşmak istememeleridir.

Elinizin mükemmel bir ayarı varsa, yemek yapmayı seviyorsanız, yemeğinizi bir yiyen bir daha istiyorsa güzel bir iş fırsatı sizleri bekliyor. 2019 Ev yemekleri hazırlayarak para kazanmak mükemmel!

Herkesin yapamayacağı ev yemekleri ‘ni yapabiliyorsanız bir adım öndesiniz demektir. Ev mantısı, yaprak sarması, lahana dolması, biber dolması yapmak herkesin harcı değildir. Büyük bir özveri ve yetenek ister. Yemek yapma kabiliyetiniz doğuştan geldiyse siz işinizi çoktan elde etmişsiniz demektir.

Bunca yemeğin yanına kurabiyeleri, pastaları, çörekleri ve tatlıları da ekleyebilirsiniz. Örneğin ev baklavası ilk tercih edilen seçeneğimizdir.

Evden yemek alan firmalar

Firmalar neden evden ev yemekleri almayı tercih eder? Çünkü ev mantısı, yaprak sarması, lahana dolması, biber dolması gibi yapımı zor ve yetenek isteyen yemekler epey masraflıdır ve ustalık ister. Ev yemekleri satan cafe ve dükkanlar bu ürünleri satmak için, menüye eklemek için öncelikle bu yemekleri yapacak ustaya sahip olmalıdırlar. Buda ek masraf, ek usta ücreti demektir.

İşverenler bu durumdan kurtulmak için ve bizzat ev hanımlarının yemek lezzetinden yararlanmak için, ev yemeği lezzetini yansıtmak için bu tür yapımı zor yemekleri sizlerden almayı tercih ederler. Bu durumdan sizlerde kârlı çıkarsınız işverende.

Evde yemek yapıp satmak için gereken belgeler

Çevrenizde, caddenizde ev yemekleri satan cafe ve dükkanların yer alma olasılığı oldukça yüksektir. Bunu fırsata dönüştürmek ise sizin elinizde. Yaptığınız yemeklerden tadımlık olarak cafelere sunarsanız, onların beğenilerini kazanırsanız bu işi sürekli şekilde yapabilirsiniz. Sizin lezzetli ürünleriniz sayesinde firma bol kazanç elde edebilir, müşteri çekebilir ve her yeni gelen müşteride size kazanç sağlayabilir.

Yemekleriniz lezzeti gerçekten hissediliyorsa çalışan aileler sizlerle direk iletişim kurabilir, evinizde pişen her yemekten onlar içinde yapılmasını isteyebilir. Gerekli ücreti alarak onlara direk olarak satışta bulunabilirsiniz.

Evde yemek yapıp satmak için herhangi bir belgeye ihtiyaç duymazsınız. Yemeklerinizin lezizliğini kanıtlamış iseniz birçok ev yemekleri satan dükkana yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Yemeklerinizin satışını firmalar, iş yerleri yaparken gerekli vergileri devlete satıcı olarak ödeyeceklerdir. İşinizi büyütüp yanınızda elemanlar çalıştırmaya başlayacaksanız aşçılık belgesine sahip olmanız gerekmekte. Evde ev yemekleri yapma işinden memnun kalırsanız ve işinizi büyütme yoluna giderseniz kesinlikle aşçılık belgenizi almalısınız. İşinizi zirveye kadar götürme hayalinde olmak sizi hep yüceltecektir.

 

Evlere yemek yaptırmak isteyenler

Birçok firma, dükkan ve kişiler sizden ev yemekleri yapmanızı isteyebilir. Cafe ve lokantalar bazı ev yemeklerini ev hanımlarına yaptırmak isterler. Yaprak sarma, içli köfte gibi yemekler ev hanımları tarafından hazırlanır. Ev yemekleri satan dükkanlara yardımcı olmak amacıyla birçok yemeği, tatlıyı, böreği sizler hazırlayabilirsiniz. Karı koca çalışan aileler için, öğreniciler için ev yemekleri hazırlayabilirsiniz. Tüm bunlardan kâr elde edebilirsiniz.

Ev yemekleri satışı

Bu işi yaparak aylık 1.000 tl gibi bir ücret kazanabilirsiniz. Tek işyerine bağımlı kalmayarak işlerinizi arttırmanız size daha büyük gelirler sağlayacaktır. Ek gelir düşünceniz birden bire büyüyebilir düşünceleriniz bu alanda ileriye yönelebilir.

İş fırsatlarınız ne kadar artarsa yemeği yapacağınız malzemeleri o kadar daha ucuza alırsınız. Maliyetiniz azaldıkça aynı yemeğin satışından kârınız artar.

Çalışmayı, para kazanmayı, ev ekonomisine katkıda bulunmayı kafanıza koymuşsanız artık önünüzde hiçbir engel kalmamıştır. Bu işi düşünerek başarmak konusunda en büyük adımı atmış olursunuz. Kısa süre sonra işlerinize yetişemeyerek bir atölye bile açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

13 YORUMLAR

 1. Reçel çeşitleri
  Pasta börek
  Kısır
  Patates salatası
  Amerikan salata
  Puaça
  Mantı
  Kete
  Tepsi kuraye her çeşit
  Zeytinyağlı yaprak sarma ve her çeşit zeytinyağlı yemekler
  Nohutlu pilav
  Tavuklu pilav
  Kadayıf tatlısı ve ev baklavası yapılır
  sevimbeyza65@gmail.com

 2. Et sote tavuk sote mantı yaprak sarma biber dolması nohut kuru fasulye taze fasulye karnı yarik izmir köfte çorbalar… yiyenin tekrar yemek istediği en lezzetli yemeklerimdir

 3. Et sote tavuk sote mantı yaprak sarma biber dolması nohut kuru fasulye taze fasulye karnı yarik izmir köfte çorbalar… yiyenin tekrar yemek9 istediği en lezzetli yemeklerimdir

 4. Merhaba yemeklerim çevremde ki kisiler tarafindan mutlulukla begenilmekte ev yemekleri sarmalar zeytinyagli cesitleri ve cupcake yapmaktayim isterseniz sizde bu mutlu yemekleri tadabilirsiniz😊baranfulya3@gmail.com

 5. İstanbul Pendik’te ikamet ediyorum yemek çeşitleri özellikle etli yemekler pasta börek çeşitleri sarmalar dolmalar içli köfte itinayla lezzetli ve titiz bir şekilde yapılır

 6. Merhabalar ,Tencere yemeği isteyen her türlü yemek yapıyorum.özellikle Malatya yemekleri ,kuru biber,kuru patlıcan,etli yaprak sarma,mercimekli köfte ,kısır,içli köfte,sıkma köfte,baklava yapıp satıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here