2019 Ev hanımlarına evde iş imkanları

2
36

Ev hanımlarının çocukları veya ailesindeki hasta bir bireye bakmak gibi benzer nedenlerden dolayı çalışamaması, sahada aktif olarak çalışabilmelerini engellemektedir. Ancak bu durum bir dezavantaj gibi gözükse de, bunu önemli bir avantaja dönüştürmekte bizim elimizde. 2019 Ev hanımlarına evde iş imkanları; Gerek internet üzerinden gerekse evde yapılabilecek işlerle ek gelir, hatta sahada çalışan kadınlar kadar maaş alabilmek mümkün. Bunlara ek olarak öyle işler var ki, kazancınızı anında alabiliyorsunuz. Bu yazımızın devamında, 2019 ev hanımlarına evde iş imkanları hakkında önemli bilgiler bulabilirsiniz.

Ev hanımlarına evde iş imkanları 2019

Makale Yazarak Para Kazanın

Ev hanımlarının olduğu gibi, birçok erkeğinde son yıllarda evden para kazanma yöntemlerinin başında bulunan makale yazarlığı, bu aralar oldukça popüler durumda. Üstelik belirli bir güveni sağladıktan sonra, daha yazmaya başlamadan paranızı hesabınızda görmekte mümkün. İyi bir makale yazarı olup daha fazla kazanmak için, makale yazımındaki bazı önemli kurallara riayet etmeniz gerekiyor. Hemen telaşlanmayın. Bilmediğiniz bir konuyu yazmak zorunda değilsiniz. Size verilecek konu hakkında internet üzerinden benzer bir yazı bularak, bu yazıyı tamamen kendi cümlelerinizle ama aynı şeyi anlatarak yazmalısınız. Örneğin; Kanserin belirtileri diye bir yazı yazmanız istenildiğinde, arama motoruna o yazıyla ilgili edinmek istediğiniz bilgileri girerek arama yapıyorsunuz. Ulaştığınız bilgiyi okuyarak, imla kurallarına özen gösterip tekrardan yazıyorsunuz.

Makale yazarken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli husus ise, SEO uyumu adı verilen işlemleri dikkatli bir şekilde uygulamak olmalıdır. SEO hakkında internette araştırma yaparak, birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kısaca bundan bahsedecek olursak; Yazacağınız konunun içerisinde, size verilen anahtar kelimeleri birkaç defa uygun yerlerde, konunun anlatım bütünlüğünü bozmadan geçirmektir. Arama motoruna -Özgün ve SEO uyumlu makale nasıl yazılır?- diye yazarak, konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Evden Para Kazanmak

Neredeyse klasik haline gelen, en bilindik para kazanma yöntemlerinden birisidir. Genellikle sahada çalışan kadınlar, çocuklarına bakmaları için bir abla ararlar. Kendi çalışma saatlerinde, güvenebilecekleri ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir ev hanımına çocuklarını bırakarak, bakmaları karşılığında belirli bir ücret öderler. Evde yapılacak iş fikirleri arasında en bilindik yöntem olan çocuk bakıcılığı, günümüzde hala popüler bir evde ek gelir kapısıdır.

Evde Süs Eşyası ve Yemek Tarzı Şeylerle Para Kazanmak

Son zamanlarda sıklıkla rağbet edilen, ev hanımlarına evde iş imkanları arasında yer alan ek işlerden birisidir. Genel olarak tüm ev hanımlarının uzmanlık alanlarından birisi  olan yemek ve el işleri yapmak, aile bütçenize katkı sunacak işler arasında yer almaktadır. Yemekten kasıt sadece sulu yemek olmayıp, evde restaurantlar mantı sıkmak, yaprak sarmak, börek veya ev tatlıları yapmak gibi işlerde olabilir. Yemek yapma dışında, süs eşyaları, örgü işleri gibi birçok farklı kategorilerde bulunan işler sayesinde evinizden para kazanmanız mümkündür.

E-Kitap Satarak Evden Para Kazanmak

Görüldüğü gibi, evden çalışarak para kazanılacak birçok alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi de, evinizden E-kitap satarak para kazanmaktır. Başkasının yazdığı bir E-Kitap yerine, kendi yazacağınız ilgi çekecek bir E-Kitap yazarak satışa sunabilirsiniz. Uygulama mağazalarının ürününüzü istediğiniz fiyata satmanıza olanak vermesi, yazacağınız kitabın fiyatını biraz daha minimum seviyeye çekerek daha çok müşteriye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. E-Kitap yazarken para kazanma potansiyeli yüksek ama bilginiz dahilindeki bir konuda yazmaya dikkat etmek, satışınızı artırabilecek püf noktalarından sadece birisidir. E-kitap yazmanın diğer bir avantajı da, bilgisayar ve internetiniz varsa, herhangi bir harcama yapmadan yazabiliyor olmanızdır.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

İlgi alanınıza göre açacağınız bir web sitesi sayesinde, farklı reklam firmalarından reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak site açmak günümüzde basit bir iş olsa da, bu siteyi para kaza kazanabileceğiniz kadar ilerletmek o kadar kolay değildir. Hazır yazılımlar ve temalar sayesinde, basit birkaç işlemi gerçekleştirerek web sitesi kurabilirsiniz. Kuracağınız web sitesinin yazılım, tema ve tasarım gibi farklı unsurlarının kalitesine göre, masraflarınızda değişecektir. Siteyi açtıktan sonra sitenize bol bol yazılar girmeli, ziyaretçi çekmelisiniz. Ziyaretçi ne kadar çok olursa, para kazanma şansınızda o kadar artacaktır. Web sitenizde yayınladığınız reklamlara tıklanması veya görüntülenmesi, size kazanç olarak geri dönecektir. Yukarıda bahsettiğimiz makale yazarak para kazanma işi de, web sitesi açarak reklamlardan para kazanma işi ile yakından alakalıdır. Bol bol yazılar girilmeli diye bahsettiğimiz olay, tam olarak budur.

Youtube Videoları ile Evden Para Kazanmak

Ev hanımlarına evde iş imkanları arasında, her ne kadar hanımların fazla uğraşmadığı yöntemler arasında bulunsa da, Youtube’den video yayınlayarak para kazanmanız mümkün. Yayınladığınız videoların her hangi bir telif hakkı içermemesi, buradaki en önemli hususların başında geliyor. Telif hakkı içeren videoları yayınladığınızda, bu videolar nedeniyle Youtube kanalınız uyarı alacak ve zamanla yayına kapatılacaktır. Youtube’den para kazanmak için, öncelikle bir Youtube kanalı açmanız gerekiyor. Daha sonra kanalınıza telif hakkı içermeyen videolar yükleyerek, ileri ki zamanlarda Google’den Adsense reklamları alabilirsiniz. Bu reklamlara tıklama aldıkça hesabınıza para yatar, bu para belirli bir ödeme eşiğine geldiğinde çekebilirsiniz. Daha fazla kazanabilmek için, ilgi çekici videolar hazırlayarak yayınlamanız gerekir.

İnternetten Ürün Satışı Yaparak Evden Para Kazanmak

Ev hanımlarına evde iş imkanları sunan internet dünyası, evden ürün satışı yaparak para kazanma imkanı sağlıyor. Ürünün ne olduğu fark etmeksizin satışını yapabilir ve belirli oranlarda kar payı alabilirsiniz. Facebook, Twitter ve farklı sosyal ağları etkin bir şekilde kullanarak satış yapabilir ve etkin bir gelire sahip olabilirsiniz.

Facebook Sayfa ve Gruplarından Para Kazanmak

Facebook üzerinde açacağınız ilgi çekici grup ve sayfalar sayesinde, fazla yorulmadan para kazanmak mümkün. Toplumumuzda bu tür kazanç yolları boş işler diye tabir edile dursun, asgari ücretin kat kat üzerinde para kazanan grup ve sayfaların olduğunu bilmekteyiz. Bulunduğunuz ilçenin en büyük grubunu oluşturarak, ilçeniz bulunan birkaç firmadan reklam almak bile size aylık 1000 liranın üzerinde kazanç sağlayabilir. Üstelik sayfanızı o konuma getirdikten sonra yapmanız gereken şey, firmanın birkaç resmi ile birkaç cümle açıklama reklamını yayınlamak olacaktır. Bunu yapmakta toplamda 30 dakikanızı almayacak bir işlemdir.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde paketleme işi yapmak, çok sık kullanılan para kazanma yöntemlerinden birisidir. Paketleme işi, ev hanımlarına evde iş imkanları sunan önemli bir kapıdır. Sabun paketlemeden tutunda, farklı birçok ürünün paketlemesini yaparak evinizden para kazanabilirsiniz.

Birebir veya Online Olarak Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Eğitim seviyeniz yeterli ise, evinizden öğrencilere birebir özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çok uzmanı olduğunuz bir konu hakkında, internet üzerinden özel ders vererek para kazanmanız mümkündür. İnternet üzerinden vereceğiniz özel derslerin, farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bunları araştırarak size en uygun olan yöntemi seçerek para kazanabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanın

Yine internet üzerinden, Ev hanımlarına evde iş imkanları arasında yer alan farklı bir kazanç kapısı. Üst düzey herhangi bir yabancı dile hakim iseniz, internet üzerinden alacağınız çeviri işleri ile para kazanabilirsiniz. Çevirebileceğiniz dilleri sunarak, birçok müşteriye ulaşmak mümkündür. Çeviri işlerinin çok pahalı olduğu göz önüne alınırsa, çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 YORUMLAR

    • Pendikte oturuyorum eşimle her türlü paketleme işini yapabilirim borçlarımdan dolayı çok sıkıntıdayım gerekirse grupta ayarlayabilirim çok zor durumdayım Allah rızası için iş vererek yardım edin çok acil işe ihtiyacım var 5 aydır sitelere yorum bırakıyorum olmuyor lütfen umut etmekten yoruldum olumlu olumsuz cevap yazarmisiniz lütfen çok çok zor durumdayız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here