2018 E Ticaret ile para kazanmak

1
15
E ticaret ile kazanç

E-Ticaret , internetin hayatımızda oluşturduğu değişiklikliklerden, yeniliklerden biridir. 2017 E Ticaret ile para kazanmak fikri sayesinde evinizden çıkmadan, yorulmadan her türlü alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Giyim, gıda, teknoloji, araç gereç, aklınıza gelebilecek her şey E Ticaret sitelerinde. Peki sizin E Ticaret siteniz olabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Sizin de bir E Ticaret siteniz olabilir, ister firmaların ister kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. E Ticaret siteniz tamamen sizin kuruluşunuz olup kâr marjınızı oldukça yükseklere çıkarabilirsiniz.

e ticaret sitesi ile para kazanmak
e ticaret sitesi ile para kazanmak

 

E-Ticaret kazandırır mı ?

E Ticaret kazandırır. E Ticaret ile nasıl para kazanabileceğinizden yazımızın alt kısmında bahsettik. Sitenizden yapılan tüm alışverişlerde ücretler kazanacaksınız ve bunun bir sınırı asla olmayacak. Gün içinde 1 tane ürün satmakta sizin elinizde 100 tane satmakta. Kendi imalatınız olan ürünler için gerekli satış tesisini hazırlarsanız kendi ürünlerinizi satarakta sektörde gerekli reklam ve genişleme politikasını yerine getirebilirsiniz.
E Ticaret ile şu miktarda para kazanılıyor demek yanlış bir cümle olur ancak 100-200 tl’lerden başlayıp on milyarlara kadar çıkabilirsiniz. Bu tamamen sitenizin reklamını sağlamakla ilgili. On milyarları bir kenarı bırakalım. Online bir ticaret sitenizden ek gelir elde etmek hoşunuza gitmez mi?

Ticaret yaparak para kazanmak istiyorum

Kendi sitenizi satın alarak ve kendi düzenlemelerinizi yaparak bir e ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Kataloglarınızı kendiniz oluşturup, stoğunuzda bulunan her ürüne ayrı bir sekme ayırabilirsiniz. Bu yöntem kendi ürünlerimizi piyasaya sunmak için kullanılabilir. Ancak bu işte kendi stoklarımıza göre hareket etmek bize istenilen kârı sunmaz.
Kendi stoğumuzu tutmak birçok gidere neden olur.
– Depo masrafları
– Fatura kesebilmeniz için oluşturacağınız şirket masrafları
– Ürün paketleme, gönderme
– Müşteriler için Call Center
– Stok oluşturabilecek sermaye gücü

gibi bir çok giderleri karşılayabilecek gücünüz olmalı ve bu giderleri kısa sürede karşılamak için büyük bir reklam ağına. Kendi firmanızı oluşturup kendi reklamınızı yapıp kendi ürünlerinizi satmak elbette ki sizleri çok iyi yerlere getirecektir ancak bunun için yüklü bir sermayaye ihtiyacınız vardır.

sermayesiz e ticaret
sermayesiz e ticaret

Sermayesiz E Ticaret

Ticaret ile para kazanmak oldukça basit ve kârlı bir yatırımdır. Kendi ürünlerinizi sunup tüm sorumluluğu üzerimize almak yerine Ticaret Satış Ortaklığı ‘nı kullanarak yüksek gelirler elde edebiliriz. Hemde kendimizi hiç yormadan, siparişten ambalajlamaya kadar elimizi hiçbir işe atmadan. Tüm bunlar yapılırken herhangi bir sermayeye ihtiyacımız olmaz. Sermayesiz ticaretinde yolunu açmış oluruz. Sermaye olarak ortaya koyacağımız miktar çok küçük miktarlardır. Ticaret siteniz için domain almak, tasarımını gerçekleştirmek, tanıtımını yapmak gibi giderleriniz olur. Bunun dışında Ticaret ortaklığını sağlayarak işe başlayabilirsiniz. Ürünleriniz için özel tanıtımlar, makaleler yayınlayabilirsiniz. Bunları isterseniz kendiniz yapabilirsiniz isterseniz de site editörleri ile çalışıp profesyonel yardımlar alabilirsiniz.

e ticaret satış ortaklığı
e ticaret satış ortaklığı

E Ticaret satış ortaklığı

Gerekli domainleri alarak bir e ticaret sitesi açabileceğinizden bahsetmiştim. Siteniz için büyük E Ticaret firmaları ile Satış Ortaklığı anlaşmasını imzalayarak onların tüm fırsatlarından yararlanırsınız. Stokları, Call Center’ları, çalışanları gibi tüm imkanlar artık sizin ticaret siteniz içinde mümkün halde olur. Firmanın satmakta olduğu tüm ürünler sizinde sitelerinizde yer alır, isterseniz kendi özel ürünlerinizi de bu sitede satışa sunabilirsiniz. Ürünlerin fiyatlarını belirli bir miktarın altında olmamak şartıyla satabilir açıklamalarını isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

E-Ticaret ile para kazanmak için yapmanız gereken tek şey o ürünlerin sizin siteniz üzerinden satılmasını sağlamak. Müşterilerin sizin sitenizi kullanarak yaptıkları her alışverişte ürünler ana stoktan sağlanır, paketlenir, faturalanır ve müşteriye gönderilir. Bu olaylar olurken siz elinizi bile oynatmazsınız. Bu alışverişten sizin kârınız satış ortaklığınızdır. Her üründen belirli bir yüzde sizin hesabınıza net kâr olarak yatırılır.

Ticaret Satış Ortaklığı bu kadar basit, masrafsız ve kârlı bir iş. 2017 E Ticaret ile para kazanmak için hiçbir zaman geç kalmış sayılmayacaksınız. Hızla gelişen sektörün bir parçası olabilir kolay şekilde gelirler elde edebilirsiniz. Büyük E-Ticaret siteleri sizlere destek olmak için beklemekte. Çünkü siz kazandıkça onlar daha çok kazanacak. Bu lütfu iyi değerlendirmeniz dileğiyle.

Ticaret sitesi kurmak istiyorum

Ticaret sitesine sahip olmanız için bir şirkete sahip olmanız gerekmekte. Şirket denilince aklınıza kocaman yapılar, büyük sermayeler gelmesin. Günümüzde tek kişilik şirketler açılabilmekte ödediğiniz vergilerde gelirlerinize göre şekillenmekte. Şirket sahibi olmadan e ticaret sitesine sahip olamazsınız. Kanunen suç işlemiş sayılırsınız. Herhangi bir yakınınızın firması şirket olarak görünüyorsa onun adına sitenizi açabilirsiniz.

Ticaret sitenizde hangi usulleri kullanarak satış yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Tavsiyede bulunmamız gerekirse evde ödeme imkanınından sanal pos işlemlerine kadar tüm satış usullerine yer vermenizdir. Böylece hiçbir müşteri satış usulünüz uymuyor diye sitenizden alışveriş yapmaktan vazgeçmez. Sanal pos kullanabilmek için yetkili bankanızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Onlar gerekli işlemler için size yardımcı olurlar.

Sitenizde kullanıcı sözleşmelerine, alışveriş sözleşmelerini yer vermeniz gerekmektedir. Bunlar sanal sözleşmeler olup müşterilerinizi ve sizleri güvence altına alır.

Ticaret sitesi açmak için kendinizi hazır hissediyorsanız birçok internet sitesi demo seçeneklerinden bir tanesini sipariş edebilir, internet siteniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here