2019 Blog sitesinden para kazanma

0
11
Blog sitesinden para kazanmak

Blog sitesi nasıl açılır, blog sitesi açmanın püf noktaları, blog sitesiyle nasıl kazanabilirim gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. 2019 Blog sitesinden para kazanma ‘nın yollarından bahsetmeden önce blog sitesi nasıl bir sitedir? sizin için ne anlama gelir ve Google’da değeri nedir? bundan bahsederek giriş yapmak istiyorum.

2019 Blog sitesinden para kazanma Ek işi

Blog açarak nasıl para kazanılır?

Blog sitesi insanların başkalarıyla paylaşmak istediklerini yazdığı çeşitli paragraflardan oluşmaktadır. Blog sitesi çeşitlerini  iki farklı yoldan inceleyebiliriz:

Bunlardan birincisi Temasal Blog ikincisi ise Kişisel Blogdur.

Temasal Blog nedir?

Temasal Blog bu tür siteler yalnızca bir konu hakkında yazı yazılan bloglar, siteleridir. Örneğin: sağlık, emlak,aşk,alışveriş konuları  gibi..

İLGİLİ YAZILAR: 

Blog Yazarak Para Kazanmak

Siteden para kazanma

Web Tasarlayarak Para Kazanma

Kişisel Blog nedir?

Kişisel Blog ise yazarın o günki düşüncelerini ve başından geçen olayları okurlarıyla paylaştığı  blog sitelerindendir. Kişisel Bloglar son yıllara kadar  oldukça yaygın görülmekteydi fakat onun yerine  Temasal Bloglar daha yaygın  yapılmaya başlandı.

Tabi ki  para kazanmak amacıyla  blog yazmak istediğinizde elbette aklınıza bir çok soru gelecektir:

  • Blog sitesini nasıl ve nerden kurabilirim,
  • Ne zaman blog sitesinden para kazanma ‘ya başlayabilirim,
  • Blog sitesi bana ne kadar kazandırır,
  • Kazanmak için ne tür yollar izlemeliyim,
  • Blog sitesi yapmak ne kadar zahmetli bir iştir?
  • Herhangi bir şekilde ücret ödemem gerekir mi?

Blog sitesi kurmak ücretsiz mi?

Blog sitesi kurmak kesinlikle ücretsizdir ve herhangi bir blog sitesi açmak için en fazla üç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Ayrıca blog sitesine eklediğiniz içerikler normal sitelerdekinden  daha hızlı indexlenebilmektedir ve Google’da diğer sitelere nazaran daha çabuk üst sıralara çıkarsınız.

Blogdan ne kadar para kazanılır ?

Blog sitesiyle ne kadar kazanabilirim konusuna gelince ilk aylarda her ne kadar düşük reklam gelirleri elde etsenizde yılmayın sonraki aylarda satışlarınız  hızla artar ve aylık geliriniz 500-1000 TL civarına gelebilir, bu tamamen size bağlı. İçeriğinizin kalitesine, kullancıların bu içeriğe ilgisine site hitine… Yaklaşık 6 ayda Blog sitesinden para kazancınız 2000 tl civarına ulaşbilir…

Bir de bu satışlarınız sürekli olur yani her zaman aynı kazancı elde edebilirsiniz örneğin  üç ay boyunca çalıştınız ve aylık geliriniz 600 TL ye  ulaştı ve bıraktınız. ama 500 TL nizi gene de ömür boyu alırsınız. Çünkü artık  siz uyusanız bile, sizin yerinize para kazanan bir site sahibisinizdir. Tabi ki bu kazancı yakalamak içinde profesyonel bir yardımcıdan, internetin dilini iyi bilen birinden yararlanmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Google Adsense Tıklanma Başı Kazanç başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here