2018 Hayvancılık Kredileri

0
8

Desteklerle Büyüyen Kazanç Yolu: Hayvancılık
Hayvancılık kazançlı iş kollarının başında geliyor. Ancak yüksek maliyetler çoğu girişimcinin bu alanda iş yapma cesaretini de kırmakta. Girişimcilerin cesaretini arttıracak karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayınladığı Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar’da yer alan hibe kredisi rakamlarını işte bu yazıda bulacaksınız. Hayvancılık hibe kredileri 2016 senesinde de, hayvancılıkla uğraşanları rahatlatmaya devam edecek.
Bir ülkenin karnını doyuran hayvancılığın azalması, o ülkenin sürekliliğini uzun vadede tehdit etmektedir. İşte bu nedenle, devlet her sene dağıttığı hibe kredilerini arttırmaya devam etmektedir. Hızla artan nüfusun da etkisiyle gıdaya yönelik talep de artacağından, arzı dengelemek için hayvancılık hibe kredileri 2016 senesinde de bol miktarlarda verilecek. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği başlıca hayvancılık kredi üst limitleri aşağıdaki gibidir. Taahhüt karşılığı verilecek diğer kredi türlerine dair ayrıntılı bilgiye ulaşmak için www.resmigazete.gov.tr adresinden 29564 sayılı Resmi Gazete’ye başvurabilirsiniz.
Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği – 12.500.000 TL
Yaygın hayvansal üretim – 200.000 TL
Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği – 3.000.000 TL
Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği – 5.000.000 TL
Arıcılık – 1.500.000 TL
Su ürünleri yetiştiriciliği – 5.000.000 TL
Hindi besiciliği – 1.000.000 TL

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın hibeleri yanında, Avrupa projeleri kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu da hayvancılık hibeleri sağlamaktadır. Bu hibe kapsamında olan IPARD-II (Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma) projesi başvuruları 2016 yılı başında başlayacaktır. Teşvik programlarını takip ederek hayvancılık hibe kredileri 2016 başvurularını kaçırmayın, bir an önce başvurun! Hayalinizdeki işi kurup kendi patronunuz olurken ve bir yandan da ülke ekonomisine katkıda bulunma fırsatını kaçırmayın!

Bir önceki yazımız olan Pos Cihazından Çekilen Para Hesaba Ne Zaman Geçer? başlıklı makalemizde pos cihazı nasıl alınır, pos cihazı nasıl kullanılır ve pos cihazından gün sonu nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here