100.000 TL ile Ne Gibi İşler Yapılabilir?

0
9
100.000 TL ile ne gibi işler yapılabilir?

Bazen öyle bir zaman gelir ki; ah elimde 100 bin TL para olsa da şöyle bir iş yapsam diye aklımızdan geçerken, bazen de elimizde 100 bin TL olunca da ben ne iş yapacağım diye düşünmeye başlarız. Gerçekten de kimi zaman paramız olmaz, kimi zaman da fikrimiz. Bu konuda yapılabilecek en güzel şey; aklımıza gelen tüm fikirleri anında kayıt altına almak veya bir yerlere not etmek olacaktır. Çünkü çok ciddi bir fikir anlık olarak insanın beyninde patlamakta, daha sonrasında ise hatırlanamayabilmektedir. kredisozluk.com olarak sizlere 100.000 TL ile ne gibi işler yapılabilir konusunda yardımcı olmak adına bugünkü yazımızı kaleme almaya çalıştık.

Her ne kadar 100 bin TL büyük bir rakam gibi duruyorsa da; konu bir iş yapmaya geldiğinde bazı işlerle için çerez parası kıvamında bile kalabiliyor. Bu konuda araştırma yaparken birden fazla sektöre dağıtmaya çalıştık. İşte sonuçlar …

100.000 TL ile ne gibi işler yapılabilir?

Gayrimenkul Alım Satımı

İster bir ofisi kurarak isterseniz de internetin nimetlerinden faydalanıp bireysel olarak bu işi yapabilirsiniz. Elinizde bulunan 100 bin TL ile bir arsa alıp, bunu 1 ay sonra 150 bin TL ‘ye satmamanız için ortada hiçbir neden yok. Sadece sıkı takip ve iyi pazarlama stratejinizin olması yeterli. Eğer bu işi profesyonel olarak yapacaksanız, ofis açma ve diğer giderlerle birlikte maliyetiniz 10 – 15 bin TL civarı olacaktır.

Tarım İşleri Popülerliğini Arttırıyor

Özellikle ülkemizde fiyatı yüksek olan ve ihracatı bulunan tarım ürünleri üzerine üretim yapabilirsiniz. Üstelik çoğu tarım ürününde  ( örneğin ceviz gibi ) devlet tarafından da teşvik verilmekte, yer tahsisi yapılmaktadır. Elinizdeki sermaye ile kısa sürede ciddi rakamlarda hasat alacak bir tarım üretimi yapabilirsiniz.

Otomotiv Yan Sanayi

Her geçen gün otomotiv sektöründe büyüyen Türkiye ‘nin ihtiyaçlarının karşılanması için aynı oranda otomotiv yan sanayi de büyüyor. Bununla birlikte sektör, bazı durumlarda otomotiv üreticilerinin taleplerine yetişmekte zorlanabiliyor. İyi iş çıkararak, otomotiv üreticilerinin beğenisini kazanmanız halinde sırtınız yere gelmeyecektir. Bunun için de iyi bir ekiple alacağınız birkaç makine ile bu işe başlayabilirsiniz. 100 bin TL bu işe başlamak için en alt sınırıdır diyebiliriz.

Fast Food İşi

Döner, Kokoreç, pide – lahmacun, vs. gibi fast food üzerine bir dükkan açabilirsiniz. Eğer lezzeti yakalayabilirseniz, kısa sürelerde yatırımınızın geri döneceğini göreceksiniz.

Güzellik Merkezi – Spor Salonu

İllaki bu konularda yeteneğinizin olmasına ya da belgelerinizin olmasına gerek yok. Siz işletmeci pozisyonunda kalıp, alanında uzman ve yetenekli olan bir sporcu ya da kuaför ile anlaşabilirsiniz. İster bu kişileri işletmenizde çalıştırabilir, isterseniz de ortaklık teklif edebilirsiniz. 100 bin TL ile gerçekten bu sektörde dikkatleri üzerine toplayacak bir iş yeri açabilirsiniz.

Toptancılık

Sektörüne göre değişebilmekle birlikte; elinizdeki nakit 100 bin TL paranın verdiği güç ile toptan alım yapıp, perakende satış yapabilirsiniz. Bu konuda bir atasözünü  sizlere hatırlatarak yazımız sonlandıralım. ” Yap Sat Para Kazan – Al Sat ZENGİN OL “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here